مجموعه ماریکو شما را به خرید بهترین دستگاه های سورتینگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

دستگاه سورتینگ چیست

آنچه در این مقاله می خوانید...

دستگاه سورتینگ چیستدستگاههای دسته بندیکاربرد دستگاه سورتینگنگاه به بازارهای صادراتی
دستگاه سورتینگ چیست

دستگاه سورتینگ چیست

سورتینگ اصطلاحي به معناي درجه بندي و دسته بندي محصولات است. در واقع، سورتينگ محصولات کشاورزي به درجه بندي انواع ميوه ها و ساير محصولات کشاورزي براساس اندازه، رنگ، شکل ظاهري و ساير عوامل و جداسازي ناخالصي ها، ميوه ها و محصولات خراب و فاسد شده اطلاق مي شود در بيشتر موارد، سورتينگ، مقدمه اي براي بسته بندي محصول کشاورزي است؛ ضمن اينکه در بازارهاي ميوه و تره بار جوامع مدرن، به طور تقريبي تمامي ميوه ها و سبزي ها به صورت سورت و ليبل گذاري شده عرضه مي شوند و اين امر سبب تشخيص آسان تر کيفيت محصول توسط مشتري شده و توزيع و عرضه منظم تري را به دنبال خواهد داشت امروزه علم و فناوري سورتينگ و تجهيزات مربوطه به درجه بندي و دسته بندي انواع محصولات کشاورزي در جوامع پيشرفته به حدي پيشرفت نموده است که در اکثر واحدهاي بزرگ کشاورزي و يا در مجاورت آنها انواع تجهيزات سورتينگ يافت مي شود که اين امر سبب تسهيل بسته بندي اوليه و حمل و نقل محصول نيز شده و ارزش افزوده بيشتري نصيب کشاورزان اين کشورها خواهد كرد.

دستگاه سورتینگ چیست

دستگاههای دسته بندی

به منظور دسته بندی کالاهایی که کمیت وزنی یکسانی دارند، روش های گوناگونی وجود دارد. در مورد اجناسی که هر واحد آن وزن قابل تغییر و مشخص است، به راحتی می توان این دسته بندی را بر اساس تعداد انجام داد.
اما در مورد کالاهایی نظیر مواد غذایی طبیعی فرآوری نشده، وزن هر واحد کالا مشخص نیست و لزوما با بقیه کالا یکسان نمی باشد. برای دسته بندی این کالاها در گروه های وزنی مختلف، از دستگاه جداکننده وزنی (دستگاه سورتر یا عمل سورتینگ) استفاده می شود.
دستگاه سورتینگ ، کالای مورد نظر را در دسته های مختلف وزنی جداسازی می نماید. در نتیجه کالا در بسته های مختلف جداسازی (سورت) می گردد و هر دسته دارای کالاهایی با وزن های مشابه خواهد بود. بدیهی است که بسته بندی و فروش کالاهایی با وزن های یکسان به مراتب ساده تر و مقرون به صرفه تر از بسته بندی و فروش آنها با وزن های گوناگون است.
دستگاه سورتینگ می تواند از دو تا ده دسته وزنی مختلف کالا را تشخیص داده و جداسازی (سورت) نماید.

دستگاه سورتینگ چیست

کاربرد دستگاه سورتینگ

دستگاه سورتینگ برای دسته بندی هر نوع کالایی قابل استفاده است. یک کاربرد متداول دستگاه سورتینگ جداسازی محصولات غذایی طبیعی فرآوری نشده است.
دستگاه سورتینگ در صنایع غذایی همچون

  • میوه
  • گوشت مرغ
  • ماهی
  • گوشت قرمز
  • خرما
  • سیب زمینی
  • محصولات کشاورزی (سیب زمینی، برنج، فلفل دلمه ای، خیار و …) کاربرد دارد.

فروش انواع محصولات کشاورزي اعم از ميوه، سبزي ها، گوشت، مرغ، خشکبار وغیره به صورت درجه بندي و بسته بندي شده در قطعات و اندازه هاي يکسان و استاندارد، سبب رشد تجارت الکترونيکي در آينده خواهد شد و بسياري از خريداران مي توانند محصولات سورت و بسته بندي شده ي استاندارد را از طريق سفارش تلفني و يا خريد اينترنتي تهيه نمايند و اين امر در آينده موجب حذف برخي از سفرهاي بيهوده ي درون شهري که در حال حاضر به منظور جستجو براي خريد انواع محصولات کشاورزي است، خواهد شد.

دستگاه سورتینگ چیستدستگاه سورتینگ چیست

نگاه به بازارهای صادراتی

ضمن اینکه با محصولات سورت شده و دسته بندی شده به راحتی میتوان به بازارهای صادراتی وارد شد و محصولات را با قیمت بالاتری به جهان عرضه کرد و سودهای بالاتری نصیب تولیدکنندگان و توزیع کنندگان میشود. و با ارزآوری به اقتصاد کشور کمک کرده و سبب اشتغالزایی و برای هم وطنان عزیزمان شده و در جهت خیر و منفعت عمومی اقدام مثبتی انجام شده است.

حمیدرضا طباطبایی

من در حوزه سورتینگ  مشغول به کار هستم

مجموعه ماریکو شما را به خرید بهترین دستگاه های سورتینگ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.